Değerli Meslektaşlarımız;

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ve Acıbadem Üniversitesi işbirliği ile Paramedic Challenge Türkiye ve Türkiye Paramedik Öğrenci Sempozyumu’ nu 11-12 Nisan 2020 tarihlerinde İstanbul’ da ikinci kez gerçekleştirecek olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Paramedik Challenge Türkiye ile paramedik öğrencilerine, çalışma hayatında karşılaşacakları olaylar için zorlu ve eğlenceli bir eğitim ve deneyim sunmayı amaçlamaktayız. Bilim, uzmanlık ve tecrübeyi teknoloji ile buluşturan ve alanında güçlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Paramedik Challenge Türkiye, paramedik öğrencilerine gelecek vizyonu kazandırarak ülkemizin her noktasında bütün hastalara aynı kalite ve standartlarda acil sağlık hizmeti sunulmasını hedeflemektedir.

Alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilen ve sadece paramedik öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek bilimsel aktivite olan Paramedik Öğrenci Sempozyumu ile, günümüzde yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeleri paramedik öğrencilerine interaktif sunumlarla, en etkili şekilde aktararak ülkemizde Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunmayı, yaşadığımız sorunlara karşı da ortak aklı hakim kılmayı hedefliyoruz.

Napolyon Bonapart’ ın ‘’Eğer dünyada tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu’’ dediği; doğası, tarihi mirası ve kültürel zenginlikleri ile eşsiz bir öneme sahip, kıtaları birleştiren sevgi ve barış şehrinde buluşmak dileği ile….

Sevgi ve Saygılarımla…

Abdullah BALTACI

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Y.K. Başkanı